Arrow ECS

VMware Security - Systemy do ochrony środowisk wirtualnych

VMware Security - Systemy do ochrony środowisk wirtualnych

Miasto: Arrow ECS Warszawa

Data: 16.11.2017

Typ wydarzenia: warsztaty


Outlook Calendar:
Zarejestruj się

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu Arrow Akademia Security: "Systemy do ochrony środowisk wirtualnych".

 

 

 

Portflio bezpieczeństwa Arrow ECS jest dziś bardzo bogate i składa się z czołowych producentów: McAfee, Symantec, RSA, FireEye, IBM, Juniper. Chcemy stworzyć przestrzeń dla naszych partnerów do zapoznania się z całym portfolio bezpieczeństwa Arrow ECS. Charakter prezentacji ma pokazywać mocne strony naszych dostawców oraz najnowsze funkcjonalności i ostatnie zmiany produktowe oraz pomóc naszym Partnerom w podjęciu decyzji, z którym dostawcą podjąć współpracę w omawianych obszarach, takich jak: ochrona stacji końcowych, budowa Operacyjnego Centrum Bezpieczeństwa (SOC), zarządzania tożsamością, ochrona przed wyciekiem danych (DLP), ochrona przed celowymi zaawansowanymi atakami (APT), ochrona baz danych czy środowisk wirtualnych, zarządzanie ryzykiem, ochrona i zarządzanie urządzeniami mobilnymi.

 

Pozostałe wydarzenia w ramach Arrow Akademii Security

https://www.events.arrowecs.pl/security

Prelegenci

Prezentowani dostawcy Arrow ECS:

  • McAfee - Łukasz Gliński, Arrow ECS
  • VMware - Jacek Litwicki, Arrow ECS
  • Symantec - Bartłomiej Matysiak, Arrow ECS 

 

Systemy do ochrony środowisk wirtualnych.
Klasyczne rozwiązania antywirusowe nie integrują się dobrze z wirtualną infrastrukturą. Niezbędna jest dziś zoptymalizowana, zaawansowana ochrona przed złośliwym oprogramowaniem do wirtualizacji stacji roboczych i serwerów. Producenci najczesciej oferują w tym celu wieloplatformowe rozwiązania, nie opierające pracy na agentach. Pozwala to uzyskać wysoki poziom bezpieczeństwa i wydajności. Ochrona proaktywna polega na integracji w czasie rzeczywistym informacji o zagrożeniach i ujednoliceniu zarządzania infrastrukturą, zarówno fizyczną i wirtualną.

Poznaj najnowsze funkcjonalności oraz wyróżniki rynkowe najpopularniejszych rozwiązań do ochrony środowisk wirtualnych od Symantec, McAfee oraz VMware.

Program

Data: 16 listopada (czwartek)

Czas trwania: 10:00 – 14:00

 

Omawiane produkty:

RSA

RSA Netwitness Logs and Packets

System do wykrywania zagrożen w oparciu o informacje pochodzące z logów oraz z ruchu sieciowego. Dzięki możliwości korelowania informacji pochodzacych z logów oraz ze zrekonstrukowanych sesji sieciowych pozwala na wykrycie zagrożen niewidocznych dla tradycyjnego systemu SIEM bazującego wyłącznie na logach.

RSA Netwitness Endpoint

System do wykrywania symptomów infekcji złośliwym oprogramowaniem, który w odróżnieniu od systemów antywirusowych nei bazuje na sygraturach, ale na analizie zachowań w systemie operacyjnym.

RSA Netwitness SecOps Manager

Platforma organizująca optymalną współpracę ludzi, procesów i technologii w ramach Centrum Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa (SOC - Security Operations Center). Doskonale integruje się z Netwitness Logs and Packets oraz Netwitness Endpoint.

https://www.rsa.com/en-us/products-services/threat-detection-and-response

 

McAfee

McAfee MOVE AntiVirus 

Tradycyjne programy antywirusowe nie funkcjonują dobrze w infrastrukturze wirtualnej. Rozwiązanie McAfee Management for Optimized Virtual Environments AntiVirus (MOVE AV) zapewnia zoptymalizowaną, zaawansowaną ochronę waszych stanowisk i serwerów wirtualizowanych przed oprogramowaniem złośliwym.

McAfee MOVE AntiVirus pozwala zachować wydajność, jaką gwarantuje infrastruktura zwirtualizowana bez rezygnacji z wysokiego bezpieczeń­stwa

https://www.mcafee.com/uk/products/move-anti-virus.aspx

 

Symantec

Symantec Advanced Threat Protection

Nowe, zaawansowane narzędzie pozwalające chronić, analizować i korelować nieznane dotąd, zaawansowane techniki ukierunkowanych ataków. Rozwiązanie wykorzystuje najnowsze technologie Symanteca: Cynic, Synapse i Sonar. Jest w stanie zintegrować się z już posiadanym środowiskiem SEP i działać dodatkowo jako skaner w warstwie sieci. Znacznie skraca czas obsługi incydentu, dzięki silnikom korelującym zdarzenia w wielu miejscach, analityk jest w stanie prześledzić i dokładnie zrozumieć metodę i sposób ataku, wszystko dostępne jest z jednej konsoli, system integruje się i współdziała z usługami chmurowymi Symanteca.

https://www.symantec.com/products/threat-protection/advanced-threat-protection

 

FireEye 

ENDPOINT SECURITY - HX SERIES

Platforma wykrywająca i eliminująca malware na stacjach końcowych umożliwiająca zespołom bezpieczeństwa skorelowanie aktywność sieciowej z aktywnością punktów końcowych. 
Umożliwia weryfikację i analizę alertów sieciowych poprzez znalezienie narażonych na atak punktów końcowych co pozwala automatycznie stwierdzić, czy nastąpiła kompromitacja i ocenić potencjalne ryzyko. Ponadto, umożliwia działom bezpieczeństwa szybko zrozumieć szczegóły ataku, jego skalę, a za pomocą jednego kliknięcia myszy odłączyć zainfekowane stacje, aby uniemożliwić napastnikowi dostęp do innych systemów, a równocześnie daje możliwość na przeprowadzenie dochodzenia. 

https://www.fireeye.com/products/hx-endpoint-security-products.html

 

Miejsce wydarzenia

Arrow ECS Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 32
02-255 Warszawa

Kontakt

Piotr Nizio

Piotr Nizio

Business Unit Manager

Security Business Unit

Piotr.Nizio@arrow.com

Telefon: +48 12 616 43 39

Wydrukuj
wróć na górę