Arrow ECS

VMware Security - Systemy do ochrony środowisk wirtualnych

VMware Security - Systemy do ochrony środowisk wirtualnych

Miasto: Arrow ECS Warszawa

Data: 16.11.2017

Typ wydarzenia: warsztaty


Outlook Calendar:
Zarejestruj się

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu Arrow Akademia Security: "Systemy do ochrony środowisk wirtualnych".

 

 

 

Portflio bezpieczeństwa Arrow ECS jest dziś bardzo bogate i składa się z czołowych producentów: McAfee, Symantec, RSA, FireEye, IBM, Juniper. Chcemy stworzyć przestrzeń dla naszych Partnerów i Klientów do zapoznania się z całym portfolio bezpieczeństwa Arrow ECS. Charakter prezentacji ma pokazywać mocne strony naszych dostawców oraz najnowsze funkcjonalności i ostatnie zmiany produktowe oraz pomóc naszym Partnerom w podjęciu decyzji, z którym dostawcą podjąć współpracę w omawianych obszarach, takich jak: ochrona stacji końcowych, budowa Operacyjnego Centrum Bezpieczeństwa (SOC), zarządzania tożsamością, ochrona przed wyciekiem danych (DLP), ochrona przed celowymi zaawansowanymi atakami (APT), ochrona baz danych czy środowisk wirtualnych, zarządzanie ryzykiem, ochrona i zarządzanie urządzeniami mobilnymi.

 

Pozostałe wydarzenia w ramach Arrow Akademii Security & Networking

https://www.events.arrowecs.pl/security

Prelegenci

Prezentowani dostawcy Arrow ECS:

  • McAfee - Łukasz Gliński, Arrow ECS
  • VMware - Jacek Litwicki, Arrow ECS
  • Symantec - Bartłomiej Matysiak, Arrow ECS 

 

Systemy do ochrony środowisk wirtualnych.
Klasyczne rozwiązania antywirusowe nie integrują się dobrze z wirtualną infrastrukturą. Niezbędna jest dziś zoptymalizowana, zaawansowana ochrona przed złośliwym oprogramowaniem do wirtualizacji stacji roboczych i serwerów. Producenci najczesciej oferują w tym celu wieloplatformowe rozwiązania, nie opierające pracy na agentach. Pozwala to uzyskać wysoki poziom bezpieczeństwa i wydajności. Ochrona proaktywna polega na integracji w czasie rzeczywistym informacji o zagrożeniach i ujednoliceniu zarządzania infrastrukturą, zarówno fizyczną i wirtualną.

Poznaj najnowsze funkcjonalności oraz wyróżniki rynkowe najpopularniejszych rozwiązań do ochrony środowisk wirtualnych od Symantec, McAfee oraz VMware.

Program

Data: 16 listopada (czwartek)

Czas trwania: 10:00 – 14:00

 

Omawiane produkty:

 

McAfee

McAfee MOVE AntiVirus 

Tradycyjne programy antywirusowe nie funkcjonują dobrze w infrastrukturze wirtualnej. Rozwiązanie McAfee Management for Optimized Virtual Environments AntiVirus (MOVE AV) zapewnia zoptymalizowaną, zaawansowaną ochronę waszych stanowisk i serwerów wirtualizowanych przed oprogramowaniem złośliwym.

McAfee MOVE AntiVirus pozwala zachować wydajność, jaką gwarantuje infrastruktura zwirtualizowana bez rezygnacji z wysokiego bezpieczeń­stwa

https://www.mcafee.com/uk/products/move-anti-virus.aspx

 

Symantec

Symantec Data Center Security: Server

Nowoczesne i kompleksowe rozwiązanie do ochrony centrów przetwarzania danych. Dedykowane środowiskom wirtualnym jak i fizycznym. Wspiera bezagentowo technologie Vmware takie jak NSX i Vshield. Jest to zaawansowany, centralnie zarządzany HIPS, IDS, Sandboxing i antymalware, który wspiera wszystkie popularne systemy serwerowe. Główny komponent Operations Director pozwala podejść do bezpieczeństwa w unikalny sposób i traktować go jako zarządzany i zautomatyzowany proces, który może integrować systemy firm trzecich takich jak Palo Alto Networks, Rapid 7, and VMware NSX, dzięki czemu zapewniamy silny hardening aplikacji biznesowych minimalizując ryzyko przestoju usługi.

 

VMware 

VMware NSX

VMware NSX to rozwiązanie wirtualizacji sieci, a jednocześnie platforma bezpieczeństwa dedykowana do zastosowań w centrach danych. Pozwala ono wirtualizować funkcjonalności typowych urządzeń sieciowych. Należą do nich zapory ogniowe, przełączniki, routery, narzędzia do balansowania ruchem, systemy bezpieczeństwa. Narzędzie odwzorowuje kompletny model sieciowy OSI/ISO w warstwach L2-L7.

VMware NSX pracuje ponad fizyczną infrastrukturą sieciową. Pozwala administratorom na zarządzanie wirtualnymi funkcjonalnościami sieciowymi z poziomu konsoli, bez dotykania kabli czy fizycznych urządzeń. NSX dostarcza usługi sieciowe, ale samodzielnie nie zapewnia łączności z siecią fizyczną. Nadal potrzebne będzie fizyczne połączenie hypervisora z siecią. Infrastruktura fizyczna, która jest wymagana przestaje być tak skomplikowana jak niegdyś.

Korzystając z NSX w standardzie otrzymujemy podstawowe funkcjonalności:

  • przełącznik logiczny pracujący w warstwie L2/L3,
  • ruter logiczny trasujący pomiędzy wirtualnymi sieciami,
  • NSX API – interfejs pozwalając na integrację z dowolną platformą zarządzania chmurą.

Dodatkowe, zaawansowane logiczne usługi sieciowe oferowane przez NSX to m.in.:

  • logiczna zapora sieciowa – rozproszona i wydajna zintegrowana zapora sieciowa pracująca na poziomie jądra systemu,
  • logiczny Load Balancer – aplikacja rozkładająca obciążenia generowane przez ruch sieciowy,
  • logiczny VPN – obsługuje bezpieczne połączenia zdalne w postaci punkt-punkt oraz zdalny dostęp

 

Miejsce wydarzenia

Arrow ECS Sp. z o.o.
ul. Krakowiaków 32
02-255 Warszawa

Kontakt

Piotr Nizio

Piotr Nizio

Business Unit Manager

Security Business Unit

Piotr.Nizio@arrow.com

Telefon: +48 12 616 43 39

Wydrukuj
wróć na górę