Arrow ECS

Systemy do ochrony przed celowymi zaawansowanymi atakami - Advanced Persistent Threats (APT)

Systemy do ochrony przed celowymi zaawansowanymi atakami - Advanced Persistent Threats (APT)

Miasto: Arrow ECS Warszawa

Data: 22.06.2017

Typ wydarzenia: warsztaty

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu Arrow Akademia Security: "Systemy do ochrony przed celowymi zaawansowanymi atakami - Advanced Persistent Threats (APT)".

 

 

 

Portflio bezpieczeństwa Arrow ECS jest dziś bardzo bogate i składa się z czołowych producentów: McAfee, Symantec, RSA, FireEye, IBM, Juniper. Chcemy stworzyć przestrzeń dla naszych partnerów do zapoznania się z całym portfolio bezpieczeństwa Arrow ECS. Charakter prezentacji ma pokazywać mocne strony naszych dostawców oraz najnowsze funkcjonalności i ostatnie zmiany produktowe oraz pomóc naszym Partnerom w podjęciu decyzji, z którym dostawcą podjąć współpracę w omawianych obszarach, takich jak: ochrona stacji końcowych, budowa Operacyjnego Centrum Bezpieczeństwa (SOC), zarządzania tożsamością, ochrona przed wyciekiem danych (DLP), ochrona przed celowymi zaawansowanymi atakami (APT), ochrona baz danych czy środowisk wirtualnych, zarządzanie ryzykiem, ochrona i zarządzanie urządzeniami mobilnymi.

 

Pozostałe wydarzenia w ramach Arrow Akademii Security

https://www.events.arrowecs.pl/security

Prelegenci

Prezentowani dostawcy Arrow ECS:

  • McAfee - Łukasz Gliński, Arrow ECS
  • FireEye - Łukasz Okólski, Arrow ECS
  • Symantec - Bartłomiej Matysiak, Arrow ECS

Program

Data: 22 czerwca 2017 (czwartek)

Czas trwania: 10:00 – 14:00

Systemy do ochrony przed celowymi zaawansowanymi atakami - Advanced Persistent Threats (APT).

 

Ataki typu APT (z ang. Advanced Persistent Threat) są złożonymi, długotrwałymi i wielostopniowymi działaniami kierowanymi przeciwko konkretnym osobom, organizacjom lub firmom. Nazywane są również atakami ukierunkowanymi. Stanowią zagrożenie, które wykorzystuje bardzo wyrafinowane metody i zaawansowane technologie do przeprowadzania sieciowych ataków na konkretne cele po to, aby wyłudzić poufne informacje. Pomimo setek milionów złotych wydawanych rocznie na systemy bezpieczeństwa większość organizacji jest ciągle narażona na ataki APT (tzw. Advanced Persistent Threats), które pozostają niewykryte przez wiele miesięcy, i które przynoszą wymierne straty dla działalności i wizerunku rynkowego. Rozwój „security” nie może oznaczać tylko dążenia do perfekcji systemów prewencyjnych, które przestały być już skutecznym gwarantem obrony.


Poznaj najnowsze funkcjonalności oraz wyróżniki rynkowe najpopularniejszych rozwiązań do ochrony przed celowymi zaawansowanymi atakami APT od FireEye, Symantec oraz McAfee.

W trakcie spotkania dyskusja, przerwy kawowe oraz wspólny lunch. 

 

 

Omawiane produkty:

McAfee Advanced Threat Defense

McAfee ATD umożliwia organizacjom wykrywanie zaawansowanych ukierunkowanych ataków i jest w stanie przekształcić informacje o zagrożeniach do natychmiastowego działania i ochrony. W przeciwieństwie do tradycyjnych sandboxów, zawiera dodatkowe funkcje inspekcji, które poszerzają możliwości wykrywania zagrożeń. Ścisła integracja rozwiązań z pozostałymi produktami z portfolio McAfee umożliwia natychmiastowe udostępnianie informacji o zagrożeniach dla całego środowiska, a co za tym idzie poprawę ochrony oraz przyspieszenie dochodzenie.

https://www.mcafee.com/sg/products/advanced-threat-defense.aspx

 

FireEye Network Security - NX Series

Platforma zapobiegająca zagrożeniom, zwalczająca ataki oparte na sieci Web z technologią Intrusion Prevention System IPS identyfikuje i zatrzymuje exploity zero-day z sieci Web, droppery oraz wielo-protokołowe wywołania zwrotne – callbacks - aby pomóc organizacjom w budowie zaawansowanej obrony przeciwko najnowszym zagrożeniom.

https://www.fireeye.com/products/nx-network-security-products.html

 

Symantec Advanced Threat Protection

Nowe, zaawansowane narzędzie pozwalające chronić, analizować i korelować nieznane dotąd, zaawansowane techniki ukierunkowanych ataków. Rozwiązanie wykorzystuje najnowsze technologie Symanteca: Cynic, Synapse i Sonar. Jest w stanie zintegrować się z już posiadanym środowiskiem SEP i działać dodatkowo jako skaner w warstwie sieci. Znacznie skraca czas obsługi incydentu, dzięki silnikom korelującym zdarzenia w wielu miejscach, analityk jest w stanie prześledzić i dokładnie zrozumieć metodę i sposób ataku, wszystko dostępne jest z jednej konsoli, system integruje się i współdziała z usługami chmurowymi Symanteca.

https://www.symantec.com/products/endpoint-hybrid-cloud-security/endpoint/advanced-threat-protection

 

Kontakt

Piotr Nizio

Piotr Nizio

Business Unit Manager

Security Business Unit

Piotr.Nizio@arrow.com

Telefon: +48 12 616 43 39

Wydrukuj
wróć na górę