Arrow ECS

Systemy do zarządzania ryzykiem w organizacji - Risk Management

Systemy do zarządzania ryzykiem w organizacji - Risk Management

Miasto: Arrow ECS Warszawa

Data: 21.09.2017

Typ wydarzenia: warsztaty


Outlook Calendar:
Zarejestruj się

O wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu Arrow Akademia Security: "Systemy do zarządzania ryzykiem w organizacji - Risk Management".

 

 

 

Portflio bezpieczeństwa Arrow ECS jest dziś bardzo bogate i składa się z czołowych producentów: McAfee, Symantec, RSA, FireEye, IBM, Juniper. Chcemy stworzyć przestrzeń dla naszych partnerów do zapoznania się z całym portfolio bezpieczeństwa Arrow ECS. Charakter prezentacji ma pokazywać mocne strony naszych dostawców oraz najnowsze funkcjonalności i ostatnie zmiany produktowe oraz pomóc naszym Partnerom w podjęciu decyzji, z którym dostawcą podjąć współpracę w omawianych obszarach, takich jak: ochrona stacji końcowych, budowa Operacyjnego Centrum Bezpieczeństwa (SOC), zarządzania tożsamością, ochrona przed wyciekiem danych (DLP), ochrona przed celowymi zaawansowanymi atakami (APT), ochrona baz danych czy środowisk wirtualnych, zarządzanie ryzykiem, ochrona i zarządzanie urządzeniami mobilnymi.

 

Pozostałe wydarzenia w ramach Arrow Akademii Security

https://www.events.arrowecs.pl/security

Prelegenci

Prezentowani dostawcy Arrow ECS:

  • RSA
  • Symantec - Lech Lachowicz, Symantec
  • IBM - Andrzej Wojtkowiak, IBM

 

 

 

Arrow Akademia Security Czwartek 21.09.2017 – Systemy do zarządzania ryzykiem w organizacji - Risk Management Najnowsze raporty analityków wskazują, że firmy zarządzające ryzykiem zainwestowały blisko 10 miliardów USD (37% ich wszystkich wydatków dotyczących ryzyka) w modelowanie i analizę. Nawet przy tym poziomie wydatków niewiele organizacji w ostatnim zamieszaniu zdołało odróżnić się od konkurencji, opracowując podejście obejmujące całą organizację aby w ten sposób zmniejszyć obszary ryzyka oraz wpływ kryzysu na ich organizację lub cenę akcji. Zarządzanie ryzykiem obejmuje identyfikację, analizę, ocenę oraz monitorowanie ryzyk i kontroli. Umiejętne połączenia zarządzania ryzykiem z zarządzaniem procesami pozwala łatwo włączyć niezbędne działania w codzienne życie organizacji. Takie podejście sprawia, że zarządzanie ryzykiem jest procesem biznesowym, z kolei zarządzanie procesami biznesowymi staje się narzędziem zapobiegającym lub minimalizującym ryzyka. Poznaj najnowsze funkcjonalności oraz wyróżniki rynkowe najpopularniejszych rozwiązań do zarządzania ryzykiem w organizacji od RSA, Symantec oraz IBM. Prezentowani dostawcy Arrow ECS:

 

 

Program

Data: 21 września 2017 (czwartek)

Czas trwania: 10:00 – 14:00

Systemy do zarządzania ryzykiem w organizacji - Risk Management

Najnowsze raporty analityków wskazują, że firmy zarządzające ryzykiem zainwestowały blisko 10 miliardów USD (37% ich wszystkich wydatków dotyczących ryzyka) w modelowanie i analizę. Nawet przy tym poziomie wydatków niewiele organizacji w ostatnim zamieszaniu zdołało odróżnić się od konkurencji, opracowując podejście obejmujące całą organizację aby w ten sposób zmniejszyć obszary ryzyka oraz wpływ kryzysu na ich organizację lub cenę akcji. Zarządzanie ryzykiem obejmuje identyfikację, analizę, ocenę oraz monitorowanie ryzyk i kontroli. Umiejętne połączenia zarządzania ryzykiem z zarządzaniem procesami pozwala łatwo włączyć niezbędne działania w codzienne życie organizacji. Takie podejście sprawia, że zarządzanie ryzykiem jest procesem biznesowym, z kolei zarządzanie procesami biznesowymi staje się narzędziem zapobiegającym lub minimalizującym ryzyka.

Poznaj najnowsze funkcjonalności oraz wyróżniki rynkowe najpopularniejszych rozwiązań do zarządzania ryzykiem w organizacji od RSA, Symantec oraz IBM. 

Omawiane produkty:

RSA

RSA Archer Governance, Risk, and Compliance

Platforma klasy GRC (Governance Risk Compliance) wspomagająca organizacje w zakresie nadzoru, zarządzania ryzykami różnego typu oraz zgodnością z obowiązującymi regulacjami. Produkt podzielony jest na moduły zapewniające wsparcie poszczególnych obszarów.

https://www.rsa.com/en-us/products-services/governance-risk-compliance

 

Symantec

Symantec Control Compliance Suite

Dzisiejsi liderzy IT muszą stawić czoła wciąż rozwijającej się infrastrukturze informatycznej przedsiębiorstw, a także zwiększającej się stale skali zagrożeń. Muszą stać się ekspertami w zarządzaniu ryzykiem i jasnym komunikowaniu zmian zachodzących w systemach. Control Compliance Suite pomaga zapewnić zgodność polityki informatycznej firmy z przepisami. Funkcja śledzenia zgodności umożliwia ocenę zgodności z zaleceniami i obostrzeniami. CCS udostępnia możliwość generowania szczegółowych raportów, mechanizmy identyfikowania i rozwiązywania problemów, eliminowanie luk w zabezpieczeniach. Zawiera zestaw szczegółowych instrukcji naprawczych umożliwiających skorygowanie nieprawidłowości.

 

IBM                                                                                                                                                                   

Pozyskiwanie i analiza informacji istotnych dla bezpieczeństwa

IBM Qradar SIEM

Konsoliduje dane z dzienników i dane o przepływach sieciowych pochodzące z tysięcy urządzeń, punktów końcowych i aplikacji rozproszonych w sieci. Normalizuje i koreluje surowe dane, by wykrywać naruszenia zabezpieczeń, i za pomocą zaawansowanego mechanizmu Sense Analytics wyznacza wzorce zachowań typowych, wykrywa anomalie, ujawnia zaawansowane zagrożenia i eliminuje fałszywe alarmy.IBM Security Privileged Identity Manager

IBM Security QRadar Risk Manager

Monitoruje konfiguracje topologii sieci, przełączników, routerów, firewalli i systemów zapobiegania włamaniom (IPS — Intrusion Prevention System) i rozpoznaje okoliczności zagrażające bezpieczeństwu. Poza tym symuluje ataki sieciowe i modeluje zmiany konfiguracji, umożliwiając ocenę ich wpływu na skutki ataków

IBM Security QRadar Vulnerability Manager 

Proaktywnie rozpoznaje i wykrywa słabe punkty zabezpieczeń urządzeń sieciowych i aplikacji, wzbogaca dane o nich o informacje kontekstowe i pomaga w ustalaniu priorytetów odpowiednich działań naprawczych i zapobiegawczych.

IBM Resilient

Oferuje organizacjom zaawansowaną platformę planowania odpowiedzi na incydenty. Pomaga w łagodzeniu skutków incydentów i zarządzaniu reagowaniem na nie. Ponadto od razu po wdrożeniu umożliwia zespołom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo korzystanie z fachowo opracowanego, spójnego, powtarzalnego i mierzalnego procesu.

http://www-03.ibm.com/software/products/pl/category/security-intelligence

 

 

Miejsce wydarzenia

Arrow ECS Sp. z o.o.

ul. Krakowiaków 32
02-255 Warszawa

Kontakt

Piotr Nizio

Piotr Nizio

Business Unit Manager

Security Business Unit

Piotr.Nizio@arrow.com

Telefon: +48 12 616 43 39

Wydrukuj
wróć na górę